Abdominoplastika řeší problém povislé kůže a povolené břišní stěny, jak tomu bývá nejčastěji po těhotenství nebo výrazném zhubnutí. Plastika břicha zpevní svaly stěny břišní, sníží podkožní tukovou vrstvu a odstraní nadbytky kůže, a vy se tak můžete těšit na okamžité zpevnění a omlazení problémové partie. Rozsah plastické operace určí plastický chirurg individuálně po dohodě s klientem. 

INDIVIDUÁLNÍ PŘÍSTUP

V ALTOA nabízíme profesionální přístup, moderní operativní metody pod dohledem zkušených plastických chirurgů a maximální komfort během estetického zákroku i po něm. U nás máte jistotu špičkového zázemí a zkušeného zdravotnického personálu, který je vám neustále k dispozici. 

Cena výkonu se odvíjí dle rozsahu operace. 

Nově nabízíme rozšířené možnosti financování. Zaplaťte předem 50 % částky a zbytek si rozdělte do 5 splátek splatných vždy ke konci každého kalendářního měsíce.

Pokyny před operací

2 měsíce před operací je e třeba vysadit hormonální antikoncepci.

Pacienti nesmí minimálně 1 měsíc před operací užívat léky ovlivňující srážlivost krve.

Je třeba 1 týden před operací zavést lehkou, nenadýmavou stravu.

Pacient nesmí trpět žádnou virovou či jinou chorobou nebo být v rekonvalescenci.

Po vyšetření plastickým chirurgem a stanovení termínu operace dostane pacientka doporučení na interní předoperační vyšetření, které nesmí být starší jednoho měsíce před operací.

Den před operací od půlnoci se nesmí jíst, pít ani kouřit.

Operace

Provádí se v celkové narkóze a trvá dvě až 3 hod.

Řez je veden povětšinou v podbřišku do stran tak, aby bylo možno jizvu překrýt spodním prádlem. O jiném umístění řezu a následné jizvy je pacient informován při konzultaci s plastickým chirurgem. 

Pooperační období

Pacient po operaci musí několikrát za den ujít několik kroků (prevence embolie). Jinak tráví první dva dny na lůžku.

Nutnost setrvání v nemocniční péči určí lékař. Doporučujeme dva dny a další ambulantní kontroly určuje lékař při propuštění do domácího ošetřování.

Stehy jsou odstraněny obvykle 10. až 14. den po operaci.

Doporučujeme 6 dnů bez námahy a doporučujeme trvalé nošení elastického pásu.

Jizva po operaci postupně bledne a její kvalita závisí na individuální hojivosti pacienta.