O PROGRAMU

Nabízíme Vám možnost individuální přípravy pro těhotné.

Pokud jste se rozhodla pro porod v porodnici U Sluneční brány a máte otázky nebo byste si chtěla osobně prohlédnout porodní sály, nabízíme vám možnost individuálního setkání s vámi vybranou porodní asistentkou přímo v Nemocnici Hořovice.

Při individuálním setkání vám porodní asistentka osobně představí prostory porodních sálů a oddělení šestinedělí. Během dvouhodinového setkání budete mít možnost pokládat otázky týkající se přijetí do porodnice, samotného porodu i péče po něm. To vše v uvolněném prostředí přímo s vámi vybranou porodní asistentkou.

Individuální besedy se mohou zúčastnit 2 osoby (pár nebo klientka s doprovodem). Délka trvání programu je 120 minut. 

CO BUDEME PROBÍRAT

Podívejte se na základní tematické okruhy, kterým se na besedách věnujeme. Každá z našich porodních asistentek přizpůsobí besedu svým vlastním způsobem prezentace a individuálním potřebám klientů.

Představení porodnice Seznámíme Vás s porodnicí, aby pro Vás byl příjem i pobyt co nejkomfortnější.
Prohlídka porodního sálu a průchod nemocnicí Prohlédneme si prostory porodního sálu. Ukážeme si prostory nemocnice a půjdeme cestou, kterou budete následovat během příjmu.
Příprava na příchod do porodnice Povíme si jak rozpoznat správný čas pro cestu do porodnice. Dáme vám praktické tipy na to, co si zabalit do tašky a poskytneme vám rady a podporu pro váš doprovod během porodu.
Postup porodu - doby porodní a tipy pro úlevu od bolesti Detailně rozebereme fáze porodu a co můžete očekávat. Přiblížíme si možnosti a tipy pro úlevu od bolesti během porodu.
Samotný porod miminka Řekneme si, co se bude dít okolo narození vašeho miminka.
Porodní přání Probereme vaše přání a preference ohledně průběhu porodu.

PRO KOHO JE SLUŽBA VHODNÁ

Beseda je připravena pro všechny budoucí maminky v libovolném období těhotenství
Besedy se mohou zúčastnit 2 osoby (pár nebo klientka s doprovázející osobou)

NAŠE PORODNÍ ASISTENTKY

Naše porodní asistentky jsou vysoce kvalifikované a mají rozsáhlé praktické zkušenosti v oblasti porodní asistence.

Bc. Beranová Veronika „Srdce pro porod, láska pro maminky, a respekt pro každý jedinečný okamžik narození.“ Naplňuje mě individuální přístup ke klientkám během porodu. Vždy se snažím ženu a její doprovod maximálně podpořit, respektovat jejich přání a společně najít ideální řešení, aby danou chvíli zvládli co nejlépe. Mým cílem je vždy spokojená maminka se zdravým miminkem v náručí. Na porodním sále působím od roku 2013 a sama jsem maminkou dvou dětí. Vím, jak je důležité mít u sebe člověka, kterého znáte, důvěřujete mu a věříte, že Vás bezpečně a s respektem provede tímto jedinečným okamžikem. Porodem všechno nové teprve začíná, a já Vám ráda budu psychickou a odbornou podporou nejen při porodu, ale i v období šestinedělí.
...
Bc. Jungwirthová Petra „Být u zrodu nového lidského života vnímám jako obrovský dar a neopakovatelné štěstí.“ Proto ho jako matka dvou dětí přijímám s velkou láskou a pokorou. Vystudovala jsem fakultu zdravotnických studií se specializací na porodní asistenci. Má dlouholetá praxe začala v roce 2006 v FN Motol, kde jsem získala cenné dovednosti v péči o novorozence. Později jsem přešla na porodní sál téže nemocnice, kde jsem pracovala na pozici porodní asistentky. Po mateřské dovolené jsem se připojila k týmu porodních asistentek na porodním sále nemocnice Hořovice, kde působím dodnes. Děti na svět pomáhám přivádět s velkou láskou, pokorou, odhodláním a něhou. Naslouchám přání rodičky a snažím se vytvářet krásné, teplé prostředí pro zrod nového života. Každá žena je při porodu silná, dodávám ji sebevědomí, pocit bezpečí a důvěru sama v sebe.
...
Marcela Gruntová, DiS. „Ke každé ženě přistupuji s empatií a porozuměním.“ Mým cílem je poskytovat komplexní a individuální péči těhotným ženám a vytvářet prostředí, kde se rodička cítí bezpečně během celého procesu porodu. Po absolvování střední zdravotnické školy jsem se rozhodla pro další odborné vzdělání na vyšší odborné škole, kde jsem prohloubila své znalosti a dovednosti v oblasti porodní asistence. Již během studia jsem měla možnost získat cenné praktické zkušenosti v hořovické nemocnici, kde jsem následně nastoupila po úspěšném ukončení školy v roce 2004. Má dlouholetá praxe mě naučila pracovat zcela samostatně a efektivně. Ke každé ženě přistupuji s empatií a porozuměním. Věnuji se jí s respektem k jejím individuálním potřebám a preferencím.
...
Mgr. Jitka Žaludová „Je mi ctí být u tak jedinečného okamžiku, jakým porod pro každou ženu je.“ Věřím, že příprava na porod je klíčová, avšak stejně důležitá je i péče o ženu po něm. Svou kariéru porodní asistentky jsem zahájila po absolvování studia porodní asistence v Plzni. Od té doby pracuji v Nemocnici Hořovice, která se pro mě stala nejen pracovním místem, ale i srdeční záležitostí, kde pracovní kolektiv a příjemné prostředí vytvářejí výjimečnou atmosféru. Mým cílem v práci je vytvářet s budoucími rodiči vztah založený na vzájemné důvěře a respektu. Kromě toho jsem i matkou dvou dětí, a pro mě samotnou je rodina, přátelé a zvířata nezbytným zdrojem lásky a podpory. Bude mi ctí a potěšením být vaší oporou v tomto jedinečném období.
...
Bc. Pavla Nedvědová „Porod není zážitek na pár hodin, ale na celý život.“ Jsem veselý člověk a díky svým vlastnostem jsem si vybrala stát se porodní asistentkou. V hořovické nemocnici jsem prošla přes práci na oddělení gynekologie i šestinedělí a od roku 2016 působím na porodním sále. Každá žena si zaslouží kvalitní a individuální přístup, a proto se vždy snažím najít správný způsob komunikace s nastávající maminkou, je to jedna z věcí, která mě na téhle práci moc baví. Někdy stačí úsměv, jindy je potřeba povzbudit, poskytnout náruč útěchy nebo prostě jen být tiše přítomna. Zároveň zajišťuji vše potřebné pro bezpečný příchod nového života. Jsem vděčná, že právě já tady pro ně v tento významný den mohu být a vidět jejich odhodlání porodit své miminko. Své povolání beru spíše jako poslání.
...
Petra Stará, DiS. „Nastávajícím rodičům se v jejich nové cestě snažím být oporou.“ Jmenuji se Petra a jsem maminkou dvou dětí. S láskou se věnuji porodní péči v hořovické porodnici, kde působím již sedmnáct let. Skrze mé ruce prošlo již mnoho nových životů, a tato práce mi přináší nejen profesní uspokojení, ale také hluboký osobní smysl. V roli lektorky předporodních besed sdílím své znalosti a zkušenosti s nastávajícími rodiči více než deset let. Věřím, že dobře připravená a informovaná maminka a tatínek mohou prožít tuto výjimečnou životní událost s větším klidem a radostí. Mým cílem je předávat nejen odborné informace, ale také poskytovat podporu a povzbuzení pro tuto nádhernou, ač náročnou, etapu života. Těší mě možnost být součástí tohoto krásného procesu.
...
Bc. Martina Zvolánková „S láskou, bezpečně a spolu.“ Zrození nového života je pro mě pokaždé velký zázrak, a proto mám svoji práci stále ráda. Jako porodní asistentka na porodním sále pracuji více než 15 let, z toho posledních 7 let v hořovické porodnici. Neustále se však vzdělávám a aktivně účastním porodnických konferencí, abych vám, budoucím maminkám, mohla poskytovat tu nejlepší péči. Jsem matkou sedmi dětí, což mi umožňuje sdílet své zkušenosti z obou stran. Ráda vám poradím, jak zvládnout období těsně před porodem a budu s vámi po celou dobu porodu. Poskytnu vám rady týkající se kojení a jak pečovat o sebe i o vaše miminko. V rámci poporodní péče vás mohu navštívit i doma, preferuji Hořovicko, Příbramsko a Dobříš. Spokojená maminka a zdravé miminko je pro mě největší odměnou.
...
Bc. Eliška Mudříková „Každý porod je jedinečný a je potřeba k němu přistupovat s respektem.“ Jsem porodní asistentka s více než 15letou praxí na porodním sále. Během svého profesního rozvoje jsem prošla oddělením šestinedělí a gynekologickou ambulancí, než jsem se dostala k práci na porodním sále. Ve své praxi kladu důraz na individuální přístup k rodičce a jejímu doprovodu, a milý, laskavý přístup. Plně se snažím vyhovět požadavkům rodičky a usnadnit jí porodní zážitek. Mým hlavním cílem je zajistit, aby každá maminka opustila porodnici zdravá a spokojená, s pozitivními vzpomínkami na tento jedinečný den. K životu přistupuji pozitivně a s úsměvem.
...
Mgr. Denisa Lukšíková „Profese porodní asistentky hřeje u srdce, dojímá a vhání slzy do očí.“ Od dětství jsem směřovala k oboru zdravotnictví s touhou stát se zdravotní sestrou, stejně jako moje maminka. Již během studií jsem začala pracovat na oddělení šestinedělí, což mi poskytlo první kontakt s oborem porodnictví. Po absolvování vysokoškolského vzdělání jsem se připojila k týmu na porodním sále v Hořovicích, což mě utvrdilo v přesvědčení, že moje volba byla správná. Zrození nového života pro mě vždy bude zázrakem. S pokorou a profesionálním přístupem se věnuji každé ženě zcela individuálně. Snažím se být rodičkám oporou, dodávat jim jistotu, sílu a odvahu. Podporuji přirozený průběh porodu a zároveň respektuji potřebné intervence.
...
Mgr. Dana Roková „Porod není zážitek na pár hodin, ale na celý život.“ Už jako malá jsem věděla, že být přítomna u okamžiku porodu je pro mě to nejkrásnější povolání. Vzorem pro mě byla moje maminka, která jako porodní asistentka pracovala celých čtyřicet let a vždy mě vedla k tomu, abych si vážila jedinečnosti chvíle porodu. Po absolvování střední zdravotnické školy jsem pokračovala ve vysokoškolském studiu oboru porodní asistence. Pracuji jako porodní asistentka od roku 2008 a celá moje praxe mi ukazuje, že porod je zásadním momentem v životě ženy i dítěte. Jako matka dvou dětí vím, jak důležité je zachovávat ohleduplnost, otevřenost a důraz na individuální potřeby v tak zásadní a citlivé chvíli života. Snažím se nabídnout své profesní zkušenosti a empatii a být tím, kdo může ženu porodem bezpečně provést.
...
Move left
Move right

KDE BUDE POROD PROBÍHAT

Porod bude probíhat v porodnici U Sluneční brány v Nemocnici Hořovice. Porodnice se těší velké oblibě především díky svému proklientskému přístupu a nadstandardní péči v příjemném prostředí, kde se rodičky cítí uvolněně a bezpečně. V minulém roce se zde uskutečnilo téměř 1 600 porodů a právem jí náleží status největší porodnice ve Středočeském kraji.

Od roku 2014 má porodnice statut Perinatologického centra intermediární péče, což jí umožňuje poskytovat péči novorozencům od 30. týdne těhotenství. Po nedávné rekonstrukci nabízí čtyři luxusní zcela samostatné porodní pokoje vybavené nejmodernější technikou. Součástí porodnice je i operační sál pro provedení císařského řezu a oddělení šestinedělí.