Blepharoplastika (plastická operace očních víček)

 

Blepharoplastika neboli plastická operace očních víček je chirurgický zákrok, jehož účelem je odstranění přebytečné kůže. Provádí se většinou z estetického hlediska, ale poměrně často řeší i funkční potíže, jako je pocit unavených očí, zhoršení zraku nebo nadměrné slzení očí. Altoa zajišťuje pouze plastickou operaci horních víček.

Před zákrokem je nutné absolvovat nezávaznou vstupní konzultaci u lékaře, který zhodnotí vaši indikaci k výkonu a v jakém rozsahu.

Při konzultaci budete mít prostor pro jakékoliv dotazy, především otázky spojené s průběhem operace, vaším očekáváním a obavami z výsledků.

V případě zakoupení výkonu přes webový portál budete kontaktováni našimi specialisty do 48h (ve všední dny).


Kontakt:

mobilní kontakt: +420 725 994 155
telefonní kontakt: +420 311 555 666
e-mailový kontakt: klient@altoa.cz


Blepharoplastika


11 000,- Kč
pro jednu osobu
Zakoupit
 

Účel výkonu, důvod (indikace) tohoto výkonu:

U očí jsou velmi brzy patrné projevy stárnutí, neboť víčka jsou nepřetržitě namáhána. Kůže ztrácí svou pružnost a vznikají tzv. kožní nadbytky. Ty mohou přepadávat přes víčka až k řasám. V rychlosti stárnutí očních víček hraje svou roli mimika, dědičné dispozice, typ kůže, věk, aj.

Pokud cítíte zvýšenou únavnost očí, pocit tíže a převislá kůže horních víček vám brání v pohledu vzhůru, jste vhodným kandidátem.

Před zákrokem:

Před zákrokem je nutné absolvovat nezávaznou vstupní konzultaci u lékaře, který zhodnotí vaši indikaci k výkonu a v jakém rozsahu. Vysvětlí vám postup operace, způsob anestezie a zároveň vás bude informovat o případných rizicích spojených s operací. 

Při rezervaci závazného termínu vám budou předány a vysvětleny pokyny k přípravě na operaci, včetně informací týkajících se jídla, pití, kouření a užívání či vynechání některých léků. Dodržení všech těchto rad je nutné.

Průběh:

Zákrok se zpravidla provádí v lokální anestezii bez nutnosti hospitalizace. Operace horních víček spočívá v odstranění přebytečné kůže, někdy též svalu a odstranění tukových váčků, jsou-li výrazné.

Po zákroku:

Po výkonu se mohou dočasně vyskytnout modřiny, otok, necitlivost, svědění, zarudnutí, slzení, světloplachost. Trvale mohou vzniknout viditelné jizvy v ohybu horních víček. Je nutné dodržovat klidový režim a vyhnout se fyzické námaze. Vhodná je poloha v polosedě nejlépe na zádech a chlazení operovaných míst přes obvaz. Na slunci je doporučeno nosit sluneční brýle. Oční mastičku nanášejte přes stehy a po zhojení na jizvy dle individuální potřeby. Úplné odeznění otoku může trvat i několik týdnů. Po Blepharoplastice je obvyklý návrat k běžným činnostem za 4-7 dní.